کراتین احیا کننده مو

//کراتین احیا کننده مو

کراتین احیا کننده مو

قبل از استفاده کراتین مو، خوب است که بدانیم کراتین مو چیست! اگر برای لخت و براق شدن موهای تان روش کراتینه کردن مو را انتخاب کردید بهتر است همه چیز را درباره کراتینه کردن مو بدانید. در این مطلب از وبسایت مرکز تخصصی زیبایی ایبک قصد داریم درباره کراتین احیا کننده مو توضیحات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

کراتین چیست؟

در واقع کراتین یک نوع پروتئین که به صورت طبیعی در بدن ما هستند که در ناخن، مو و دندان ما وجود دارد عنصر استفاده شده در آن فرمالدئید است که عامل بیماری زا است برای کسانی که با کراتینه سرکار دارند، ولی برای کسانی که موهای خود را کراتینه می‌کنند، مشکلی ندارد میزان فرمالدئید در این محصولات متفاوت است. کراتین ها تا ۷۰ درصد احیا دارند و ۳۰ درصد هم صافی ایجاد می کنند، برای فرم دهی و ضخامت تارهای مو ترمیم دیده و یا موهای سالم استفاده می شود پیش از استفاده از کراتینه اگر مبتلا به بیماری پوستی پسوریازیس هستید حتما با یک متخصص پوست مشورت کنید. اگربدن شما به این محصولات واکنش نابهنجاری نشان داد، گزارش دهید.

کراتین احیا کننده مو

انواع کراتین مو

دو نوع کراتین مو بصورت کلی در بازار مراقبت از مو وجود دارد:

  • نوع اول: کراتین احیا کننده مو
  • نوع دوم: کراتینه برزیلی یا کراتینه صافی

کاربردی که کراتین مو دارد ۱-درمان کننده مو ۲- صاف کردن موها ۳- از بین برنده وزی موها

البته کاراتین صافی جدیدا منسوخ شده است و ریباندیگ و المنت مو جایگزین آن شده است تنها تفاوتی که در این دو روش کراتینه مو وجود دارد نوع محلولی است که استفاده می شود باعث متمایز شدن آنها شده است. که در این مطلب قصد داریم با نوع اول یعنی کراتین احیا کننده مو بیشتر شما را آشنا کنیم پس در ادامه با الماس نشان همراه باشید.

کراتین احیا کننده و تقویت کننده

اگر موهایتان به تازگی دچار شکنندگی زیادی شده و ضخامت خود را از دست داده، باید ساقه موهای خود را تقویت کنید. در غیر این صورت حجم زیادی از موهای شما در اثر بی‌جان شدن از دست می‌رود. برخی از کراتین‌ها هستند که به منظور تقویت سازی ساقه موها استفاده می‌شوند. در واقع کار اصلی این مواد، رساندن کراتین به ساختمان موهاست. یکی دیگر از انواع کراتین مو ، کراتین تقویت کننده و احیا کننده موهای شماست.

مشکل نازک شدن موها ممکن است علل مختلفی برای هر فرد داشته باشد. رنگ کردن موها به صورت مداوم، کمبود آهن و ویتامین‌های مورد نیاز برای زیبایی مو، مشکلات تیروئید، آب و هوا، استرس و … همگی از عواملی هستند که می‌توانند زیبایی و استقامت موهای شما را تحت تاثیر قرار دهند.

کراتینه کردن موها بسته به میزان آسیب دیدن ساقه مو باید تکرار شود. برای همین منظور با آرایشگر خود مشورت کنید. شاید لازم باشد ۲ یا ۳ بار آن را تکرار کنید تا اثربخشی بهتری داشته باشد. شما با انجام این کار حدود ۴۰ درصد از موهایتان احیا می‌شود. البته این موضوع به شرط آن است که از مواد با کیفیت و مرغوبی بر روی موای شما استفاده شود.

توسط | 2019-11-03T15:50:48+00:00 نوامبر 3rd, 2019|بلاگ|بدون دیدگاه

درج دیدگاه