نحوه صحیح شستن مو

//نحوه صحیح شستن مو

نحوه صحیح شستن مو

با استفاده از تکنیک های نحوه صحیح شستن مو می توانید دنیای تفاوت در سلامت مو خود را ایجاد کنید. مرکز تخصصی موی ایبِک قصد دارد در این مقاله توضیحات مفیدی در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

قبل از شامپو کردن موهایتان، بخاطر بسپارید: منافذ پوستتان معمولا با روغن و خاک آلوده می شوند. بهترین راه برای تمیز کردن آنها بوسیله گرم شدن موهایتان است. برای انجام این کار، یک حوله را در آب گرم بشویید و آب اضافی را از بین ببرید. این حوله را در اطراف سر خود قرار دهید و آنرا 20 دقیقه قبل از دوش گرفتن بردارید.

ماساژ مو قبل از شامپو: به آرامی پوست سر خود را با انگشتان خود چندین دقیقه ماساژ دهید. این می تواند سبب تسریع در جذب سطحی و ایجاد مقاومت مو و… شود.

شستشوی صحیح مو

درست مانند شستن لباس شما قبل از اضافه کردن مواد شوینده به چرخه شستشو، قبل از اضافه کردن شامپو باید مو کاملا مرطوب باشد. آب ولرم، کوتیکول را باز می کند، که برای از بین بردن هر گونه خاک یا هر آلودگی که در مو وجود دارد از بین برود. هنگامی که موهای شما در آب گرم شستشو می شود، چربی پوست را از بین می برد و کوتیکول را باز می کند تا مواد مغذی را جذب کند .

نحوه صحیح شستن مو

شامپو فقط روی پوست سر استفاده کنید: هدف از شامپو تمیز کردن و حذف خاک، حذف پوست مرده سر است. موهای خود را هر روز شستشو ندهید: اکثر شامپوها حاوی مواد شیمیایی هستند که می توانند مو را بسیار خشک و شکننده کنند. بنابراین بهتر است موهای خود را بیش از دو بار یا سه بار در هفته برای حفظ سلامتی و رطوبت مطلوب شستشو ندهید.از شامپو و نرم کننده مناسب برای نوع موی خود استفاده کنید. اگر موهای شما خشک است، محصولات مرطوب کننده را انتخاب کنید. اگر موهایتان را رنگ می کنید، فرمول های رنگی مناسب را انتخاب کنید.

با موهای خود مهربان باشید.

اصطکاک می تواند به طور دائم به کوتیکول مو آسیب برساند، منجر به شکستگی و ضعیف شدن مو شود.”شامپو را از قسمت ریشه ها شروع کنید.افزایش جریان خون به پوست سر و تحریک رشد مو با استفاده از حرکات عمودی با فشار متوسط امکان پذیر است، از حرکات دایره ای استفاده نکنید، که می تواند موهای شما را درهم بشکند.

نحوه صحیح شستن مو

در نهایت مو های خود را با آب سرد بشویید.

“آب سرد کوتیکول را تنگ می کند، لایه بیرونی موها را به هم می چسباند، که این باعث می شود تا بیشترین نور را بازتاب دهد و درخشش بیشتری خلق کند.”

توسط | 2019-05-06T13:51:19+00:00 مه 6th, 2019|بلاگ|بدون دیدگاه

درج دیدگاه