سه روش برای ترمیم ابروها

//سه روش برای ترمیم ابروها

سه روش برای ترمیم ابروها

«جدیدترین مدل ابرو کدام است؟ آیا هاشور ابرو به چهره من می‌آید؟با این آرایش مدل پهن ابرو زیباتر می‌شود یا مدل شیطونی؟ کدام مدل ابرو برای صورت گرد مناسب است؟ مدل ابروی پهن و بلند مناسب چه صورتی است؟ »اینها همه سوالاتی هستند که برای هر خانمی می‌تواند پیش بیاید. در این مقاله به صورت مفصل در مورد سه روش برای ترمیم ابروها صحبت خواهیم کرد

۳ روش اصلی ترمیم ابرو

الزاما جدیدترین مدل ابرو به شما نمی‌آید. مهم‌ترین چیزی که در مورد مدل ابرو صادق است، این است که باید خودتان از چهره‌تان احساس خوبی داشته باشید و فقط و فقط شبیه خودتان باشید، پس به دنبال این نباشید که شبیه کس دیگری بشوید، چون الزاما شما با شبیه کردن خودتان به دیگران زیبا نخواهید شد. در ادامه با معرفی مدل‌ های ابرو خواهید دید که کدام مدل ابرو می‌تواند متناسب شما باشد. اما اگر ابروهای کم‌پشتی دارید، یا از ابروهای خود راضی نیستید، سه روش برای ترمیم ابروهای شما وجود دارد:

  1. کاشت ابرو
  2. تاتوی ابرو
  3. هاشور ابرو

در ادامه به این سه مدل ابرو خواهیم پرداخت.

سه روش برای ترمیم ابروها

این  سه روش برای ترمیم ابروها از  اصلی‌ترین روش‌های ترمیم  هستند.

۱- کاشت ابرو

کاشت ابرو یا پیوند ابرو  دقیقا مشابه کاشت مو است. در این روش ابتدا موها را از کناره‌های گوش یا جای دیگر برداشت می‌کنند و این موها را در امتداد ابروهای فرد کاشت می‌کنند. پس از چند روز موهای ابروی کاشته شده ریزش پیدا می‌کنند و پس از گذشت زمانی در حدود ۳ ماه، موهای جدید ابرو جوانه زده و در نهایت در طول ۹ ماه پس از کاشت ابرو، موهای ابرو به طور کامل در خواهد آمد. کاشت ابرو فرآیندی بسیار ظریف و زمان‌گیر بوده که در آن موها داخل شکاف‌هایی به قطر نیم میلیمتر کاشته می‌شوند، این شکاف‌ها در زاویه طبیعی رشد ابروها و به‌صورت خوابیده روی پوست ایجاد می‌شوند. ظرافت بالا در این جراحی باعث می‌شود که جای زخم و آسیب به پوست و موهای موجود در ناحیه ابرو به حداقل برسد؛ به طوری ‌که بعد از کاشت تشخیص جای کاشت ابرو امکان‌پذیر نیست، علاوه‌براین آسیبی به موهای قبلی ابرو وارد نخواهد شد.

۳ روش اصلی ترمیم ابرو

 

کاشت ابرو با تکنیک FUT

تکنیک FUT، یکی از معروف‌ترین روش‌های کاشت ابرو است. این روش با برداشتن موهای پشت سر به صورت یک باریکه چند سانتیمتری، جداسازی پیازهای مو و انتقال آن‌ها به ناحیه پوست ابرو و کاشت در جهت مناسب و طبیعی صورت می‌گیرد.مزیت موهای پشت سر، این است که ماندگاری بیشتر و جنس مرغوب‌تری دارند. این موها تا پایان عمر رشد می‌کنند و لازم است هر ۲ تا ۳ هفته اصلاح شوند.

آیا کاشت ابرو با بی‌حسی همراه است؟

عمل کاشت ابرو تحت بی‌حسی موضعی انجام شده و حدوداً ۳ تا ۴ ساعت زمان می‌برد، هنگام جراحی و پس از آن حداقل درد احساس می‌شود. ممکن است در ۲ تا ۴ روز اول پس از کاشت ابرو، تورمی مختصر پشت پلک و دلمه در نواحی کاشت وجود داشته باشد که بعد از آن از بین می‌روند؛ همچنین احتمال دارد حدود ۳ تا ۵ روز بعد کاشت، پوست آن ناحیه صورتی رنگ باشد. با گذشت این زمان بیماران بدون هیچ گونه اثری از کاشت ابرو می‌توانند به زندگی عادی برگشته و در محل کار خود حاضر شوند. بخیه‌های پشت سر بین ۱۰ روز تا ۲ هفته بعد کشیده می‌شوند. ابروها در ماه اول رشد می‌کنند و سپس می‌ریزند و بعد از یک بازه زمانی حدوداً ۳ ماهه حالت نهفتگی، دوباره رشد می‌کنند.نتیجه کاشت ابرو پس از ۹ ماه تا یک سال ارزیابی می‌شود. ماندگاری و رشد ابروها تا پایان عمر و به صورت دائمی است. همچنین افرادی که به دنبال خالکوبی، هاشور یا تاتوی ابرو کم‌پشتی شديد يا ریزش ابرو پیدا کرده‌اند، می‌توانند با کاشت ابرو بر روی محل تاتوی خود به نتایج قابل قبولی برسند.

۲- تاتوی ابرو

تاتوی ابرو - ترمیم ابرو

ممکن است تصور شود برای صرفه‌جویی در زمان آرایش کردن، آرایش دائمی ابرو مانند تاتو روش خوبی است. خانم‌هایی که ابروهای کم‌پشت و باریک دارند، شاید تحت تأثیر این حقیقت که می‌توانند با تاتو بدون دردسر استفاده از مداد و سایه ابرو، ابروهایی خوش‌فرم و زیبا داشته باشند، قرار گیرند. اما آرایش دائمی ابرو بدون عیب هم نیست. بنابراین پیش از انجام این کار، بهتر است معایب و مزایای آن را سنجید.

مزایای تاتوی ابرو

مهم‌ترین مزایای تاتوی ابرو در این سه مورد خلاصه می‌شود.

  • زمان: ابروهای تاتو شده، موجب کوتاه شدن مدت زمان آرایش‌کردن می‌شوند. در هنگام آرایش ابروها، زمان زیادی صرف پر کردن ابرو با مداد و تصحیح شکل ابرو می‌گردد. تاتو، این بخش از روند آرایش روزانه را حذف می‌کند.
  • شکل ابرو مطابق با ساختار صورت: دلیل استقبال از تاتو و هاشور ابرو این است که می‌توان بر اساس ویژگی‌ها و ساختار صورت، ابروها را طراحی کرد. چون مراقبت از ابروهای تاتو شده و رسیدگی به آن‌ها آسان‌تر است، بعضی از بانوان ابروهای تاتو شده را جایگزین ابروهای طبیعی خود می‌کنند. علاوه بر این قرار گرفتن ابرو در جای مناسب و همچنین داشتن شکل مناسب آن موجب لاغرتر نشان دادن صورت و بزرگ‌تر جلوه کردن چشم‌ها می‌شود.
  • اصلاح ریزش مو: برخی از مردان و زنان مبتلا به بیماری «آلوپسی» هستند؛ این بیماری موجب از دست رفتن همه موهای بدن فرد از جمله ابروها می‌شود. برای پنهان کردن مشکل ابروی این بیماران می‌توان از تاتوی ابرو با رنگ و شکل مناسب استفاده کرد.

۳- هاشور ابرو

افراد بسیاری هاشور ابرو را همان تاتو ایمن یا میکروپیگمنتیشن می‌دانند، در حالی که هاشور از جمله روش‌های اجرای طراحی دائم صورت است. انجام تاتو ایمن با استفاده از روش‌ها و تکنیک‌های مختلف صورت می‌گیرد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• تکنیک سایه ابرو

• تکنیک نقطه‌ای

• ماژیکی کردن ابرو

• یا انواع تکنیک‌های هاشور ابرو

بین تکنیک‌های تاتو، هاشور ابرو طرفداران بیشتری دارد. زیرا در این تکنیک با ترسیم شکل هر تار مو و ایجاد خطای دید، قسمت‌های خالی ابرو را پرتر نشان می‌دهد. اما در روش‌های تاتو پوینتی یا نقطه‌ای برای پرتر نشان دادن ابرو از پر کردن پوست زیر ابرو با نقطه‌های کوچک کمک می‌گیرند.در گذشته خانم‌‌های دارای ابروهای کم‌پشت، بیشتر طرفدار تاتو بودند؛ اما امروزه با معرفی میکروپیگمنتیشن یا هاشور ابروی نیمه دائم، دختران جوان نیز از روش هاشور ابروی دائم به منظور پرتر کردن ابروهای خود استفاده می‌کنند. با وجود مزایای هاشور ابرو، عوارض و معایبی هم دارد؛ در ادامه به بررسی عوارض و مزایای هاشور ابرو پرداخته می‌شود.

مزایای هاشور ابرو

بسیاری مزیت‌های هاشور ابرو مشابه کاشت ابرو و تاتو به ظرح زیر است:

  • صرفه‌جویی در زمان: لازم نیست زمان زیادی را برای آرایش ابروهای خود بگذارید.
  • طراحی آن مطابق با فرم صورت: در این روش طراحی ابرو می‌تواند بر اساس صورت هر شخص صورت گیرد و کاملاً منطبق با فرم چهره باشد. قرار گرفتن ابروها در جای مناسب و داشتن شکل مناسب آن‌ها، جلوه‌ بهتری به صورت می‌دهد. همچنین می‌تواند موجب درشت‌تر نشان دادن چشم‌ها نیز شود.
  • نیاز کمتر به مراقبت و رسیدگی: افرادی که هاشور ابرو را جایگزین ابروهای طبیعی کرده‌اند، معتقدند ابروهای دارای هاشور نسبت به ابروهای طبیعی، به مراقبت کمتری نیاز دارند که این موضوع هم از مزایای دیگر هاشور ابرو به شمار می‌آید.

بیشتر بخوانید:

کاشت ابرو و همه چیز درباره آن

چگونه موهایی زیبا و پرپشت داشته باشیم؟

توسط | 2019-10-31T13:40:46+00:00 اكتبر 31st, 2019|بلاگ|بدون دیدگاه

درج دیدگاه